Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.11.2017, 7:42

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Letní sraz Kysuce 2016 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Letní sraz Kysuce 2016
Ájo, Krtek připravil snad rozumnou trasu, akorát mu tam od poslední návštěvy trošku narostly kopce, takže budeš muset trošku zabrat. Je to v kopcovité části dost nahoru dolů, takže si místy možná i solidně oddechneš, nebude to soustavně do kopce. Dám teď tady předběžný náhled na trasu, nelekejte se nastoupených metrů. Mapy.cz si evidentně neví rady s propočítáním výškového profilu.
https://mapy.cz/s/SUzw
To server GPies.com byl k té samé trase daleko milosrdnější, byť taky si myslím, že i on nadhodnocuje výškové metre. U přiloženého obrázku níže jsem se zaměřil jen na kopcovitou část. Ta rovinatá, co není na obrázku, nastoupá na cca 30 km asi 180 výšk. metrů. Respektive po dosažení nadm. výšky kolem 750 m.n.m. pojedeme přes 35 km téměř jen z kopce
http://www.cyklotoulky.euweb.cz/uloziste/trasa%202.png

20.7.2016, 18:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Krtku........základní otázka, která tady ještě nezazněla: ....a jak to bude v Drevorubaci se stravenkama..........? :D :D

20.7.2016, 19:45

Odpovědět s citací
Jardo, těžký dotaz. Ty máš nějaké eurové?
Ať tak nebo tak, tentokrát to bude muset být jenom za penízky..a nebo si to tam třeba odpracovat :wink:

20.7.2016, 20:22

Odpovědět s citací
Uzavírka mostu v Čadci.
Upozornění pro ty, kteří pojedou přes Čadcu mimo E 11 E 75, tedy kolaři po vlastní ose, kteří nemůžou jet přes tunel. Na hlavní místní silnici je od včerejška uzavřen most přes řeku Kysuca a proto je nutné použít objízdnou trasu. Podívejte se na mapku níže v odkazu. Je tam jak vytečkovaná trasa objížďky, tak i odbočka k Bille:
http://www.cyklotoulky.euweb.cz/ulozist ... cadca1.png

20.7.2016, 20:32

Odpovědět s citací
Ne, ty stravenky byla samozřejmě jen blbá sranda od minule :wink:

....Jinak přenos tvoji trasy do gpsies je v pohodě.
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=jsdqarbciixoktbe
(ta kreslená odbočka ve Starý Bystrici je asi k tomu slovenskýmu orloji? )

20.7.2016, 20:41

Odpovědět s citací
Radku,
za to klamavé datum se omlouvám - Zdenohonku a nepěnivou .ochucenku dovezeme. U trasy dáváme na zvážení, zda místo objíždění přehrady nebude zajímavější Vychylovka s historickou úvraťovkou a skanzenem - pak kopcom hore směr Oravská Lesná a vrátit se k přehradě kopcem dole po 5474 ?

Poho-večer přejí Munzarata z Kopru

P.S. pro Aju - ten Blátič 2016 ukázal, že Beskydi a Javorníci mají svojo kouzlo i když je škaredo ...

20.7.2016, 21:29

Odpovědět s citací
Krtku, ta sobotní trasa je lákavá a vypadá celá po zpevněných cestách, nejradši bych přijel už ráno a dal si to s váma - na tom rychlejším jakože silničním kole, na kterém chci dojet a co neznáte. Ono se s tím dá všude, po štěrku a podobně to půjde prostě akorát pomalu, takže aspoň nebudu ujíždět.
Pokud ten týden nebudu zanedbávat spánek jako pořád, tak by se to na 9 ráno mělo stihnout.
Kde se plánuje oběd? Přinejhorším bych dojel určitě aspoň k obědu.
Ještě k Tvé dřívější otázce, na spaní bych bral ten samostatný pokoj. I když, večer usnu asi kdekoliv a hned.
Můžeš mi prosím poslat tel. číslo? Moje je 734 156 087.
Díky!

20.7.2016, 21:42

Odpovědět s citací
jaryk6 píše:
Ne, ty stravenky byla samozřejmě jen blbá sranda od minule :wink:

....Jinak přenos tvoji trasy do gpsies je v pohodě.
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=jsdqarbciixoktbe
(ta kreslená odbočka ve Starý Bystrici je asi k tomu slovenskýmu orloji? )

Jaryku, přesně tak. :ok: Tuhle zajímavost (byť na můj vkus trošku přeplácanou) bych vám rád ukázal

20.7.2016, 21:55

Odpovědět s citací
Radek píše:
Krtku, ta sobotní trasa je lákavá a vypadá celá po zpevněných cestách, nejradši bych přijel už ráno a dal si to s váma - na tom rychlejším jakože silničním kole, na kterém chci dojet a co neznáte. Ono se s tím dá všude, po štěrku a podobně to půjde prostě akorát pomalu, takže aspoň nebudu ujíždět.
Pokud ten týden nebudu zanedbávat spánek jako pořád, tak by se to na 9 ráno mělo stihnout.
Kde se plánuje oběd? Přinejhorším bych dojel určitě aspoň k obědu.
Ještě k Tvé dřívější otázce, na spaní bych bral ten samostatný pokoj. I když, večer usnu asi kdekoliv a hned.
Můžeš mi prosím poslat tel. číslo? Moje je 734 156 087.
Díky!

Radku, ta trasa, aspoň ta část, co jsem projel, vypadá v nejhorší podobě takto:
http://www.cyklotoulky.euweb.cz/uloziste/dscf7514.jpg
Mám ale potvrzeno, že i zbylá část má minimálně podobný charakter. Jedná se o okruh kolem přehrady. Jinak rovinatá část je výlučně po asfaltu, ale po cyklostezce. Krom pár zanedbatelných km.
Co se týče pokoje, tak máš zajednaný ten "samostatný".
Pokud bychom vyjeli dříve než v 9°°, tak myslím, že ty se svým strojem nebudeš mít problém nás dohonit, protože těch prvních cca 30 km je skoro po rovině a po asfaltu. S časem oběda tě bohužel nemohu zatím seznámit, nedovedu odhadnout čas průjezdu trasou. Ale dám ti telef. číslo, tak snad tam bude dobrý signál a budeme si moct zavolat, pokud bys byl někde na trase a nejel od rána s námi.

20.7.2016, 22:13

Odpovědět s citací
MUNZI píše:
Radku,
za to klamavé datum se omlouvám - Zdenohonku a nepěnivou .ochucenku dovezeme. U trasy dáváme na zvážení, zda místo objíždění přehrady nebude zajímavější Vychylovka s historickou úvraťovkou a skanzenem - pak kopcom hore směr Oravská Lesná a vrátit se k přehradě kopcem dole po 5474 ?

Poho-večer přejí Munzarata z Kopru

P.S. pro Aju - ten Blátič 2016 ukázal, že Beskydi a Javorníci mají svojo kouzlo i když je škaredo ...

Pepo, o skanzenu jsem samozřejmě uvažoval. Ale pokud bychom trefili zrovna na den, kdy by byla v provozu zrovna elektrická lokomotiva, tak by zážitek byl notně zkrácen. I když to prostředí je tam opravdu pěkné, ale něco se bude muset oželet. Uvažoval jsem i o tebou zmíněné trase kolem skanzenu nahoru do sedla Demänová (930 m n.m.). Zdálo se mi to ale příliš vysoko a proto jsem vzal zavděk raději okruhu kolem přehrady. Navíc bychom v Oravské Lesné sjezdem do obce ztratili kupu výškových metrů. (kvůli obědu) Trasa je i tak dost dlouhá a řekněme rozumně náročná.
Škoda, že nevyšlo ubytování "Na konci světa" ve Vychylovce, kousek od skanzenu. To by tebou zmíněná trasa měla ode mne velkou podporu. Takže třeba příště, pokud se vám v této oblasti bude líbit.

20.7.2016, 22:50

Odpovědět s citací
Ahoj Cyklobadité
Pomalu se nám to už blíží, alespoň já už mám napůl sbaleno. Ještě bych měl pro Vás pár doporučení před odjezdem. Snad na to ještě stihnete zareagovat. Restaurace v penziónu, kde jsme ubytování má provozní dobu do 20°°. Majitelka mne v mailu ujistila, že tam bude do této doby a že pivo bude. Jestli to ale znamená, že bude i po 20°° těžko říct. Asi bude záležet od naší předpokládané spotřeby po této době. Jak nás znám, později už pivu moc nedáváme, jelikož přijde na řadu cosi ostřejšího. Pro jistotu si přibalte ze dvě plechovky a nějaké to nealko na zapití. Případně se dá zajít cca dvě stě metrů vedle do NOSTOP motorestu.

Jaryk mi příhodně naznačil, zda si má brát plavky, když už budeme u té přehrady. Bohužel tohle je nádrž na pitnou vodu, takže koupání nikoliv. Ale můžeme se podívat po nějaké říční „tůňce“ v řece Bystrici cestou, možná nám něco vhodného padne do oka. Takže si je pro jistotu vezměte taky, přinejhorším je pěkně povozíte Bystrickou dolinou nahoru a dolů.

A ještě otázka příjezdu na místo. Snažte se dojet tak, aby jste tam byli před 18.30. Na tuto dobu máme nahlášenou večeři. Buďte prosím dochvilní, v penzionu se vaří do 16°°, ale máme dohodu s majitelkou, že nám uvaří extra pro naši skupinu na tuto dobu. To samé v sobotu.

28.7.2016, 14:01

Odpovědět s citací
zdar banditi,
.....dojeli jsme domů před 13.00 sice s deštem a bouřkou, přesto v pořádku. Sraz předčil veškerá očekávání, tuším tak na 160% ne-li víc...! :)
Krtku, paráááda. Teď jsem proběhl fotky z trasy ze soboty....to nemá chybu...!
Mějte se.............Jirka, Brońa, Jaryk

31.7.2016, 13:25

Odpovědět s citací
Bylo to vydařené, trasa dost netypická - hlavně že kolo vydrželo. Kvůli té cestě tam a zpátky ho stálo za to vzít.
Po rozloučení v Čadci jse to vzal přes Makov a zpáteční cesta byla ještě rychlejší - dojel jsem ve 14:00. Bouřku jsem nepotkal, cosi šlo kousek vedle a něco se blíží až teď. Nějaká sprška by cestou přišla vhod, bylo až 33°.

31.7.2016, 14:27

Odpovědět s citací
Já i Krtek jsme už také dorazili.V Havířově jsme udělali tiskovku,stavil se i Regec s Barborkou.Já jsem ze srazu také nadšený.Byl to sraz plný překvapení.Nejdříve Asterix,pak koláče od Danky,vlajka od Jaryka,lampion od Krtka,špekáčky od Jaryka,sobotní trasa,včerejší borůvkové koláči a hlavně Ohniváci,dnešní sekaná od Danky.Prostě paráda.Takže Krtku ještě jednou děkuji a těším se moc na fotky.

31.7.2016, 15:31

Odpovědět s citací
Takže pro pořádek hlásím i osobně, že už jsem v pořádku doma. Po chutném obědě a nějakém tom nutném schrupnutí, bo únava převeliká. Když se teď tak dívám z okna tu tu průtrž mračen mezi Havířovem a Mosty, tak jsem rád, že jsme dojeli tak brzo. Ještě jednou bych vám všem rád poděkoval, za to, že jste svou přítomností přispěli k zdaru srazu. Ten se možná také svým způsobem zapíše do historie - minimálně díky povrchu úseku, však víte kterého. A také, jak píše Zdeněk, spoustou prima překvápek od nás navzájem a nebo lidí, které jsme potkali poprvé v životě a zachovali se k nám, jako by nás znali odjakživa.
Takže už nezbývá než se těšit na fotky a na to, kdo a kde uspořádá další sraz. Sraz na kterém nám bude minimálně tak dobře, jako na tomto právě skončeném.

31.7.2016, 16:09
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další